Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Erkekte Saç Dökülmesi

Erkekte Saç Dökülmesi

Erkekte Saç Dökülmesi (Androgenetik Alopesi) genetik yatkınlığı olan bireylerde genelde 20-30’lu yaşlarda başlayan saçların dökülmesi ve incelmesiyle saç çizgisinin geri çekilmesi veya tepe bölgesinin tamamen açılmasıyla ortaya çıkan bir durumdur.

Erkek Tipi Saç Dökülmesinin Belirtileri Nelerdir?

Saçlarda seyrelme, incelme beraberinde alın saç çizgisinin geri çekilmesi en belirgin özelliğidir. Erkeklerde alın saç çizgisinin geri çekilmesi, saçlarda incelme ve o alanın tamamen saçsız halde ortaya çıkması ve tepe açıklığı ile görülürken, kadınlarda saç çizgisi gerilemez, tepe bölgesinde bir seyrelme görülür.

Tedavide Neler Kullanılır?

Tedavide topikal losyonlar kullanılır, saç mezoterapisi ve PRP (bakınız saç mezoterapisi, PRP) yapılır. Saç ekimi, peruk uygulaması, yapıştırma saç protezleri, kozmetik kamuflaj diğer tercih edilebilecek yöntemlerdir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Geciktirilebilir mi?

Bu tip saç dökülmesi kullanılan ilaçlarla belirgin derecede düzeltilebilir. 25-45 yaş arası saç kökleri zaman içinde gerileme göstereceğinden erken yaşta yapılacak tedaviler ile saç dökülmesi geciktirilebilir dolayısıyla saç dökülmesi kısmen engellenmiş olur.

Tedavi Bırakıldığında Saçlar Dökülmeye Devam Eder mi?

Tedavi kesildikten bir süre sonra saçlarda dökülme yeniden başlayabilir. Bu nedenle tedavinin bitiminde sonra aralıklarla tedaviye dermatoloğunuzun önerileri ile devam etmeniz gerekir.

Ön görüşme randevusu almak için bizimle iletişime geçin!