Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Cosmelan Dermamelan ile Leke Tedavisi

Cilt Lekeleriniz Kader Değil!

Cilt tonunu eşitlemek ve cilt parlaklığını artırmak için kullanılan Cosmelan-Dermamelan, en inatçı melazma da dahil olmak üzere her seviye pigmentasyonu güvenli ve etkili bir şekilde tedavi eden kimyasal bir peelingdir. Tedavi, peeling öncesi hazırlık, peeling ve peeling sonrası cilt ürünlerinden oluşan odaklanmış bir programı içerir. Tedavinin amacı, cildi eşit bir cilt tonu, geliştirilmiş pürüzsüzlük ve parlak sağlık ile doğal durumuna geri getirmektir.

Cosmelan genellikle yeni, yüzeysel ve hafif-orta pigmentasyon için kullanılırken, Dermamelan derin, inatçı ve orta-şiddetli pigmentasyon için kullanılan tıbbi sınıf bir peelingdir.

Cosmelan-Dermamelan nedir?

Ciltte özellikle yüz, dekolte ve el üzerinde görülen koyu lekeler, bu bölgede melanin miktarının aşırı artmasından kaynaklanmaktadır. Cosmelan-Dermamelan tedavi sistemi deride bulunan melanin miktarını azaltarak derideki koyu lekeleri tedavi eden etkin bir enzimatik peeling yöntemidir. Aynı zamanda deride leke oluşumunu tetikleyen mekanizmaları baskılayarak yeni lekelerin oluşumuna da engel olur. Etkisi 1-4 hafta içinde başlar. Ayrıca bu sistem güçlü ve etkili içeriği sayesinde cildin yenilenmesini uyarır ve yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltır, gözenekleri küçültür, cilt rengini açar ve dengeler.

Cosmelan-Dermamelan uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama öncesi dermatolojik muayene yapılır, lekenin tipi ve derinliği belirlenir. Arındırıcı bir temizleyici ile cilt temizlenir. Temiz cilde peeling ürünü maske seklinde göz çevresi ve dudakları açık bırakacak şekilde uygulanır. Maske ciltte lekenin yoğunluğuna ve kişinin cilt tipine göre 8-12 saat bekletilir. Uygulama yapılan kişi evde maske bekleme süresi bitince, maskeyi ılık su ile yıkayarak cildini arındırır. Ardından cildi besleyen ve yapılandıran kremler sürülür. Uygulamadan sonra özel devam kremleri 3-6 ay kullanılır.

Cosmelan-Dermamelan Uygulaması ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Uygulamadan sonra ciltte kızarıklık, gerginlik, hassasiyet, kuruluk ve soyulma olabilir. Ancak bu etkiler 2-3 gün içinde geriler. Bu süreçte özel nemlendirici ve cildi besleyen ürünler kullanılır. Tedavi sırasında ve sonrasında güneş koruyucu kremler ile güneşten mutlaka korunmak gerekir.

Gebelik ve hormonal lekeler, güneş lekeleri, yaşla ortaya çıkan lekelerin tedavisinde uygulanır.

Bu uygulamanın en önemli avantajı uygulamanın sadece bir defa yapılmasıdır. Diğer kimyasal peeling yontemleri gibi 4-6 seans uygulanmasına gerek yoktur. Leke bırakma riski yoktur. Hassas ciltler dahil bütün cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilir.