Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Botoks

Botoks nedir ve ne amaçla kullanılır?

Botoksun ana maddesi nedir?

Yüz Botoksu nerelere uygulanır?

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks alerji yapar mı?

Botoks nedir ve ne amaçla kullanılır?

Botoksun yan etkisi var mıdır?

Botoksun kalıcılık süresi ne kadardır?

Botoksun etkisi geçince ne olur?

Botoks uygulamasından sonra yan etki görülür mü?

Botoks baş ağrısına sebep olur mu?

Botoks uygulaması ile kaş kaldırmak mümkün müdür?

Botoks uygulamasının etkinliğini arttırmak için ne yapılmalıdır?

Botoks uygulamasından sonra krem sürülebilir mi?

Boyun ve Dekolte Botoksu nedir?

Boyun çizgileri botoks ile giderilir mi?

Boyun sarklamarına Botoks iyi gelir mi?

Botoks uygulamasından sonra kaş alınabilir mi?

Zamana Karşı Koymak Mümkün...

Göz çevresi, alın ve boynunuzdaki kırışıklıklar sizi üzmesin. Bu kırışıklıkları belirli bir süre önlemeye yarayan doğal ve güvenli bir uygulama olan Botoks ile zamana meydan okuyabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks, clostridium botulinum adlı bakteriden üretilen, saflaştırılmış bir proteindir.

Tıpta farklı alanlarda (fizik tedavi, göz ve nörolojik hastalıklar) kullanılmaktadır. Estetik dermatolojide ise yüzde bulunan ve mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların tedavisinde uygulanmaktadır. Yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıklarını belli bir süre önlemeye yarayan Botoks uygulamaları kas içine yapılmaktadır.

Botoks, kaslarda geçici bir süreyle gevşemeye neden olur. Kaslarda kasılma olmayınca mimiğe bağlı kırışıklıkların oluşması da engellenmiş olur.

Botoks Nerelere Uygulanır?

Botoks en fazla yüz bölgesinde uygulanır. Yüzün 1/3 üst bölgesinde; kaş arası, alın çizgileri, göz çevresinde bulunan ve kazayağı denilen çizgilere uygulama yapılır, böylece yüzde daha genç ve dinamik bir etki oluşur. Botoks ayrıca ağız çevresinde sigara içmeye bağlı oluşan kırışıklıklara, boyun ve dekolte bölgesindeki enlemesine oluşan kırışıklıklara, burun bölgesinde bulunan ve tavşan çizgileri denilen kırışıklıklara uygulanır.

Botoks uygulamalarının tamamını aşağıda bulabilirsiniz:

 • Kaş arası kırışıklıkları
 • Alın kırışıklıkları
 • Kaz ayakları
 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Kaş kaldırma
 • Burun kaldırma
 • Dudak çizgileri
 • Boyun ve dekolte bölgesi çizgileri
 • Yüz şekillendirme
 • Terleme tedavisi
 • Migren tedavisi

Botoks Güvenli Midir?

Botoks, hemen hemen herkese uygulanabilir. Fakat hamilelik ve emzirme dönemlerinde ve kas hastalığı olan kişilerde botoks tedavisi uygulanmamaktadır.

Etki Süresi Ne Kadardır?

Botoksun etki süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. İleri yaşlarda ve çok mimik kullanan kişilerde botoksun etki süresi kısabilmekle beraber ortalama 4-6 ay sürer.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Her bireyin yüz yapısı farklılık gösterdiği için, uygulama kişiye özel olmalıdır. Botoks uygulaması öncesinde hastanın yüzündeki kas yapısı ve mimikleri incelenir. Uygulamadan önce ağrı olmaması için anestezik kremler sürülür. Genellikle botoks uygulamaları 15-20 dakika içinde tamamlanır. Botoksun etkisi 4-7 günde ortaya çıkar.

Botoks ile Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Botoksun dermatologlar tarafından geliştirilen diğer bir etkili kullanım alanı koltuk altı, el ve ayaklarda görülen aşırı terlemenin tedavi edilmesidir. Krem ve hap tedavilerinin yetersiz kaldığı durumlarda botoks uygulaması el, ayak ve koltuk altlarındaki kontrol edilemeyen aşırı terlemeyi azaltır hatta ortadan kaldırır. Botoks uygulamaları ile terlemede 6-8 ay hatta bazen 1 yıla uzayan iyilik hali görülür.

Botoksun Kullanım Alanları

Botoks ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Botoks hacim veren bir uygulama olmadığı için şişliğe neden olmaz.

Uygun dozlarda yapılan uygulamayla doğal görünüm korunur ve dışarıdan anlaşılmaz.

Botoks yaptırdıktan sonra makyaj yapılabilir, herhangi bir sakıncası yoktur.

Hastanın isteğine bağlı olarak düşük kaşlarda belli bir oranda kaş kaldırma sağlanabilir veya kaş şeklinde değişikliğe neden olmadan kaşların mevcut hali korunur.

Uygulama öncesi işlem yapılacak bölgeye anestezik kremler ve buz uygulaması yapılır. Ayrıca işleme özel ince iğne uçları ile de ağrı hissi oldukça azdır.

İlacın etkisi geçince veya tekrarlanmadığında kas hareketleri bir süre sonra eski haline geri döner ve kırışıklıklar tekrar ortaya çıkar. Fakat, kırışıklıklar olduğundan daha kötü olmaz, en fazla eski seviyesine geri döner.

Doğru uygulama ile hastanın doğallığı bozulmaz, ilacın uygun dozda kullanılmasıyla yüzde maske görünümüne ve donuk bakışa neden olmaz. Sadece zamanla ortaya çıkan istenmeyen mimik ve çizgiler tedavi edilmiş olur.

Botoks pek fazla yan etkisi olan bir uygulama değildir. Çok nadirde olsa görülecek yan etkiler:

En yaygın görülen yan etki, yarım saat ile bir saat arasında geçen, işlem bölgesinde kızarıklık ve küçük şişliklerdir.

Botoks alın bölgesinde uygulandığında düşük bir ihtimalle morarma oluşabilir. Bu morluklar 1 ile 3 gün arasında iyileşir ve herhangi bir iz bırakmaz.

Göz çevresine uygulandığında çok nadir de olsa göz kapaklarında bir miktar düşüklük (ptosis) oluşabilir. Bu etki de geçicidir ve göz damlalarıyla etkinin ortadan kaybolması hızlandırılabilir.

Ellere uygulandığında, ellerde geçici süre hafif güçsüzleşme görülür. Örneğin, bir kavanozu açmanız biraz daha zorlaşabilir, fakat yazı yazma kabiliyetiniz etkilenmez.

Botoks uygulama fiyatları, botoks yapılacak bölge sayısına ve iyileşme sağlanacak bölgenin mevcut durumuna bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizinle konuşup ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size doğru bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.