Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Akneler

Akneler

Akne vulgaris kıl köklerinin ve deri altındaki yağ bezlerinin tıkanması ve enflamasyonu ile ortaya çıkan yaygın bir deri hastalığıdır. Akne her yaştan insanı etkilemekle beraber ergenlik döneminde daha sık görülür. Sıklıkla sebase bezlerin yoğun olduğu yüz, sırt, dekolte ve omuz bölgelerini etkilemektedir. Klinikte açık/kapalı komedonlar, eritematöz papül, püstül, nodül ve nadiren kistler ile karakterizedir.

Hastalığın etkeni multifaktöriyeldir; genetik, beslenme, çevresel faktörler ve hormonların rolü vardır.

Akne vulgaris kendini sınırlayan bir hastalık olmasına rağmen iz bırakabilmesi ve psikolojik etkilerinden dolayı mutlaka tedavi edilmelidir. Hafif şiddette aknede topikal tedaviler genellikle yeterli iken, orta ve şiddetli lezyonu olanlarda topikal ve sistemik tedavilerin birlikte kullanımı tercih edilmelidir. Medikal tedavinin yanı sıra klinikte doktor gözetiminde akneye yönelik peeling/maske, lazer ve fraksiyonel radyofrekans uygulamaları tedaviye eklenebilir. Kişinin yaşı ve aknenin şiddetine göre uygulanacak tedaviye karar verilir.

Akne Scarı İzleri Nasıl Oluşur?

Akne Scarı Tedavisi Mümkün Müdür?

Akne Scarı Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Akne Scarı Tedavisinde Kullanılan Cihazlar Nelerdir?