Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

DNA Işıltısı

DNA’nın Sihrinden Yararlanarak Genç Bir Cilde Kavuşabilirsiniz!

Cildin yaşlanma süreci yaklaşık 20-25 yaşlarında başlar. Zamanla cilt doğal parlaklığını kaybetmeye başlar ve zamanla kırışıklıklar ortaya çıkar. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanmak istemeyen hastalar için sorunlarının çözümü DNA Işıltısı tedavisidir.

DNA Işıltısı nedir?

DNA Işıltısı, cilt gençleştirme ve koruma için yüksek viskoziteli doğal polinükleotitlere dayalı yeni bir biyo-uyarıcı jel serisidir. Yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak, cildin elastikiyetini ve sıkılığını artırmanın yanı sıra kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

DNA Işıltısı, DNA’nin yapıtaşlarından olan saf polinükleotidler içeren yeni bir üründür ve üç yönlü etki mekanizması ile derinin yenilenmesi ve biyolojik olarak yeniden yapılandırılması için cilde destek olur:

  1. Nükleofilin reseptör aktivitesi, tip 1 kollajen, elastin üretiminden, yeni damarların oluşumundan ve fibroblastların miyofibroblastlara dönüştürülmesinden, yani güçlü bir yüz germe etkisinden, cilt yoğunluğunun artmasından ve iyileştirilmesinden sorumludur.
  2. Güçlü bir antioksidan etkisi sağlayarak serbest radikalleri temizler.
  3. Fosfat grupları suyu güçlü bir şekilde bağlayarak derin nemlendirme sağlar.

DNA Işıltısı kimlere uygulanır?

DNA Işıltısı genellikle 40-45 yaşlarındaki hastalar için tercih edilen ve yoğun anti-aging yaratan bir yöntemdir. Uygulama hastanın ihtiyacına göre 3 seans olacak şekilde tercih edilebilir. Yine hastanın ihtiyacına göre uygulama için bir tedavi plani çıkartılır ve bu süre zarfında hastaya DNA ışıltısı uygulanır.

  • Yüz hatlarına müdahale etmeden görünür bir gençleştirme etkisi isteyenler
  • Kırışıklıkların, cizgilerin görünürlüğünü azaltmak ve cildi sıkılaştırmak isteyenler
  • Profilaktik yaşlanma karşıtı etkileri önemseyen kişiler
  • Oksidatif strese (hava kirliliği, güneşe maruz kalma, sigara içme, kötü beslenme yoluyla) maruz kalan kişilerde
  • Sarkık ve susuz ciltlerde
  • Estetik dolgu işlemlerinden önce etki süresini uzatmak için uygulanır.

DNA Işıltısının faydaları nelerdir?

DNA Işıltısı yöntemi ile kırışıklıklar ve nem kaybı giderilebilirken aynı zamanda ciltte daha sıkı bir görüntü de elde edilir. DNA Işıltısı ile cilt hem daha sağlıklı hem de daha gergin bir hal alır; cilt mikroskobik olarak daha genç bir hale gelir.

DNA Işıltısı kimlere uygulanamaz?

Gebelikte ve emzirme döneminde, otoimmun hastalıklarda ve aktif herpes virüsünde uygulanmaz.

DNA Işıltısı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama, enjeksiyon bölgesinde iz bırakmayan ve ağrıyı en aza indiren çok ince iğnelerle gerçekleşir.

İşlemden yaklaşık 10-20 dakika sonra hasta hemen sonucu görebilir. Hasta uygulamanın hemen ardından normal günlük görevlerine dönebilir. Tam etki yaklaşık 2 hafta sonra görülür. Tedaviden sonra lifting etkisi genellikle 18 aya kadar sürer ve ardından preparat doğal olarak emilir. Kullanılan preparatının tipine (yoğunluğu, konsantrasyonu, miktarı) bağlı olarak 6-20 ay sonra tedavi tekrarlanmalıdır.

Tedaviler, 15-30 günde bir 4 seanslık bir seri halinde gerçekleştirilir.

İşlemden sonra sıcak duşa girmemek, yoğun güneşe maruz kalmamak, yoğun buhardan kaçınmak, 6 saat kadar yüze su değdirmemek ve alkol almamak gerekir.