Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Yüz Şekillendirme

Yüz Şekillendirme

Estetik görünüm hem erkekler hem de kadınlar için her zaman benliğin en kamusal parçası olmuştur. Yüzyıllar boyunca insanlar, çekiciliklerini artırmak ve benlik algılarını ve yaşam kalitelerini artırmak için her zaman görünüşlerini iyileştirmeye çalıştılar.

Eski Mısırlıların ciltlerini estetik olarak iyileştirmek için yağlar, tuz, kaymaktaşı ve ekşi süt gibi farklı doğal maddeleri nasıl kullandıklarını gösteren yaklaşık 5000 yıl öncesine ait kanıtlarımız var. Ve hepimiz, antik dünyanın en ünlü kadınlarından biri olan ve uzun, ince boynuyla tanınan kadınsı güzelliğin simgesi olan Kraliçe Nefertiti’yi biliyoruz.

Güzelliğin tarihi insanlığın kendisi kadar eskidir. Bununla birlikte, güzellik standartları zamanla gelişmiştir. Bugün çekici bir vücut olarak gördüğümüz şey, önceki yüzyıllarda ‘güzel’ olarak kabul edilenden farklıdır. Ancak bazı standartlar gelişip değişirken, bazıları da bilinçaltı kodlarımız nedeniyle aynı kalma eğilimindedir. Bunlardan en önemlisi Altın Oran’dır.

Yüz Şekillendirmenin Evrimi ve Altın Oran

Araştırmalar simetri, uyum ve canlı renkler gibi temel özelliklerin çekici ve güzel bir görünümün evrensel ve zamansız unsurları olduğunu göstermiştir. Sadece insan bedenlerinde ve yüzlerinde değil, doğadaki bir çok desen ve hayvanda da bir simetri algoritması vardır.

Yani güzelliğin bir matematiksel sayı karşılığı vardır: 1,62. Buna Phi veya Fibonacci sayısı olarak da bilinen Altın Güzellik Oranı denir. Altın Oran, çekicilik algımızın altında yatan matematiksel bir simetri algoritmasıdır. Simetrinin bir kadın ya da erkeğin çekici aalgılanmasında kilit bir faktör olduğu kanıtlanmıştır.

Hangi yüz şekline sahipsiniz?

Yüz şekli güzellik açısından büyük bir rol oynar. Birçok insan yüz şeklini beğenmez, çok yuvarlak, kare olduğunu veya asimetrik özelliklerinden rahatsızlık hisseder.

Herhangi bir yüz şekli, daha şekillendirilmiş elmacık kemikleri ve daha keskin bir çene çizgisi ile daha çekici hale getirilebilir ve gençleştirilebilir.

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde, estetik ameliyatlara gerek kalmaksızın, kozmetik prosedürler sayesinde yüz şekillendirme işlemleri rahatlıkla, minimum iyileşme suresi ve minimum yan etkilerle gerçekleşebilmektedir.

Botoks

Botoks

Botoks, kırışıklıkları gidermenin yanı sıra yüzü inceltmek ve şekillendirmek için de kullanılabilir. Yüz kaslarına yapılan botoks enjeksiyonu ile yüz hatları üzerinde dramatik bir değişim sağlanır.
Dolgu

Dolgu

Yüzünüzün hedeflenen bölgelerine çok küçük miktarlarda enjekte edilen dermal dolgu, hacim artırarak doğal yüz yapınıza uygun olarak dramatik yüz hattı değişiklikleri saglar.
Scarlet X Tedavisi

Scarlet X

Scarlet X Tedavisi ile geliştirilmiş kollajen seviyeleri ve yeniden şekillendirilmiş dermal elastik lifler, cildin gevşekliğini ve cilt tonunu geri kazandırır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatarak daha genç bir görünüm sağlar.
Lifting Aşısı

Lifting Aşısı

Lifting aşısı, cildi kollajen ve elastin üretmesi, elastikiyetini artırması ve sarkmış cildi azaltması için doğal olarak uyararak cildi gençleştirir ve sıkılığını geri kazandırır.
Boyun Estetiği (Venüs Boynu)

Boyun Estetiği

Venüs Boynu uygulamasında cildi aşırı derecede susuz kalmış, cilt gevşekliği kaybı ve cilt yapısı zayıf olan kişilerde boyun ve dekoltelerde etkili sonuç alınır.
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr®)

Plexr

Plexr, özellikle göz kapakları olmak üzere, fazla yağ ve sarkan dokuların alınması, cilt sarkmalarının giderilmesi ve cildi canlandırmak için tercih edilen bir tedavidir.
Gıdı Giderme - Eritme

Gıdı Eritme

Gıdıda bulunan inatçı gibi görünen yağları eriten ameliyatsız bir tedavi olan Mezolipoliz, yağ eritici bileşenlerin deri altında istenilen bölgeye enjekte edilmesiyle uygulanır. Daha sonra yağ çözülmeye başlar ve kan dolaşımında hareket eder. Sonunda böbrekler ve bağırsaklar yağları dışarı atar.
İple Yüz Germe

İple Yüz Germe

İple germe, orta yüz, gıdı ve boyundaki sarkmış cildi kaldırmak ve yenilemek için özel cerrahi ipler kullanan, daha sıkı, daha genç bir görünüm veren gençleştirici bir tedavidir.

Son olarak, non-invaziv tedaviler, anestezi veya ek cerrahi ücretler gerektirmediğinden cerrahi prosedürlerden çok daha düşük bir fiyata gelir.

Yüz şeklinizi öğrenmek ve yeniden şekil vermek için geliştirilen bu tedavilerden hangisinin sizin için doğru olduğunu öğrenmek için kliniğimizle Ön görüşme yapabilirsiniz.