Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Peeling Uygulamaları

Cildinizin Görünümünü Derinden İyileştirin!

Meyve asitleri ile deriyi canlandırmak, görünümünü iyileştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek mümkün.

Kimyasal Peeling nedir?

Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlar. Kimyasal peeling için en çok glikolik asit, laktik asit ve meyve asitlerini içeren “Alfa Hidroksi Asitleri (AHA)” tercih edilmektedir. AHA, meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen doğal asitlerdir ve yüzeysel peeling maddesi olarak kullanılır. Bunların dışında TCA ile leke tedavisi yapmak ve salisilik asit uygulamaları ile yüz ve gövdedeki sivilceleri tedavi etmek mümkün olur.

Kimyasal peeling ne işe yarar?

Peeling işlemi;

  • Cildin doğal parlaklığını artırır.
  • Güneş ışınlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu yaşlılık belirtileri, kırışıklıklar
  • Sivilce ve sivilce izleri
  • Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir.

Uygulama yüz dışında boyun, dekolte ve el üzerine de yapılabilir.

Kimyasal peeling nasıl yapılır?

Peeling işleminde deri yağlarından arındırıldıktan ve temizlendikten sonra seçilen peeling solüsyonuna ve uygulamanın derinliğine bağlı olmak üzere yüzde bekletilip sonrasında deriden uzaklaştırılarak nötralize edilir ve işlem sonrası iyileştirici, yatıştırıcı bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.

Kimyasal Peeling ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Seans sayıları kişiden kişiye, istenilen etkiye ve uygulama solüsyonuna göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 2 – 4 hafta aralıklarla 4 – 8 seanstır.

Tedavi için bahar ve kış aylarını seçmek uygun olacaktır.

Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir. İlk 2 – 3 gün makyaj yapılmaması ve cildin yeniden yapılandırmasını hızlandıracak kremler kullanmak uygun olacaktır.

Uygulama fiyatları size yapılacak işleme, cildinizin ihtiyacına ve planlanan seans sayısına bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizinle konuşup ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size uygun bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.