Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Dolgu

Yüzünüz Zamana Meydan Okuyor, Canlanıyor!

Dudak, göz ve göz çevremiz, yanaklarımız yüzümüzdeki en dikkat çekici ama en hızlı yorulan/yaş alan bölgelerimiz. Hepimiz genç, canlı ve sağlıklı bir görünümü arzularız. Bu nedenle Estetik Dermatoloji alanında en çok başvurulan uygulamalardan biri hyalüronik asit dolgu uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgileri gidermek ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile gözaltı çukurları, yüzdeki derin kırışıklıklar, çökük ve sarkık yanaklar yok olur, dudak çevresi yeniden yapılandırılır ve doğal yüz şekli yeniden kazandırılır.

Dolgu Uygulaması Nedir?

Yaş ilerledikçe yer çekimi ve güneş ışınlarının da etkisiyle deriyi destekleyen bağ dokusunda bulunan kollajen, elastin ve hyalüronik asit miktarında azalma görülür. Bu durum derinin incelmesine, esneklik, sıkılık ve nem kaybına neden olur. Bununla birlikte ilerleyen yaşla beraber deri altı yağ dokusundaki azalma da yüzdeki hacim kaybını belirginleştirir. Yüzün burun kenarlarından yanaklara uzanan bölümlerinde yassılaşma, göz altı çukurlarında belirginleşme, burunla dudak köşesi arasındaki çizgilerde derinleşme ve yüzde yorgun bir ifade oluşur. İşte bu noktada deri, deri altı veya kemik üstüne enjekte edilen ve kişinin dokusu ile uyumluluk gösteren dolgu maddeleri devreye girer. Özellikle hyalüronik asit içeren dolgu uygulamaları ile deride zamanla azalan bu madde yerine konur. Bu da yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesini, çukurların yeniden yapılandırılması ve hacimlendirilmesini sağlar. Bu yöntem sayesinde daha doğal, sağlıklı, genç ve dinamik görünüme ameliyata gerek kalmadan sahip olunur.

Dolgu Vücudun Hangi Kısımlarında Kullanılır?

  • Kaş kaldırma ve kaşın yeniden şekillendirilmesinde,
  • Dudak hacimlendirme, dudak kontürünü belirginleştirmede,
  • Gülme çizgilerinin giderilmesinde,
  • Çenenin yeniden şekillendirilmesinde,
  • Çene hattının belirginleştirilmesinde,
  • Burun ile dudak köşeleri arasındaki olukların ve dudak çevresindeki barkod çizgilerinin giderilmesinde,
  • Yanak ve elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde,
  • Gözaltındaki çukurlarının ve morluklarının ışık dolgusu ile iyileştirilmesinde,
  • İnce çizgilerin ve sivilce izlerinin giderilmesinde,
  • Yüzün eski hacminin geri kazandırılması ve yüzde germe (lifting) etkisi sağlamak için kullanılır.

Ayrıca el ve boyun uygulamaları ile de en çok ihmal ettiğimiz bölgelerde daha iyi görünüm sağlanır.

Dolgunun Kullanım Alanları

Dolgu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu uygulamayla ilgili hastaların en büyük kaygısı yüzün olduğundan farklı ve belirgin şiş görünmesidir. Amaç yüzü şişirmek veya şeklini değiştirmek değil, yüzün önceki haline tekrar kavuşmasını veya mevcut halinin idamesini sağlamaktır. Lakin bununla birlikte hastanın isteği doğrultusunda dudak, elmacık kemiği gibi belirginlik istenen bölgelere yapılacak uygulamalarla bu etki de sağlanabilir.

Gebelik ve emzirme döneminde yapılmaz. Tedavi edilecek bölgede egzama, sedef gibi aktif dermatoz veya akne, uçuk gibi aktif enfeksiyon varsa uygulama için lezyonların iyileşmesi beklenir.

Çoğu hasta işlem öncesinde kullanılan anestezik kremler ile hiç ağrı duymadığını ifade etmektedir. Ayrıca işleme özel iğne uçları ile bu algı minimuma indirilmiştir.

Bu uygulamanın diğer uygulamalara göre en büyük üstünlüğü etkiyi görmek için beklemek gerekmez. İşlem sonrası etki hemen görülür.

Kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesinin yoğunluğuna ve kişiden kişiye farklılıklar göstermekle birlikte 6 ile 18 ay arasında değişmektedir.

İşlem süresi yarım saati geçmez, sonrasında günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Enjeksiyon bölgesinde morluk riskini azaltmak için tedaviden 2 hafta önce aspirin, Evitamini, ginkgo, ginseng gibi kanın pıhtılaşma özelliğini azaltan (antikoagülan) bitkisel takviyeler kesilmeli, 2 gün öncesinde de ağrı kesici ve alkol tüketimine ara verilmelidir.

Aksi önerilmediyse ise ilk günlerde uygulama bölgesine masaj yapılması ve sert hareketlerden kaçınılması, ayrıca aşırı sıcak (solaryum, sauna, güneşlenme) ve soğuktan da korunması önerilir.

Yeni nesil dolgu materyalleri ile yan etki riski en aza indirgenmiştir. En sık görülen yan etki işlem yapılan bölgede görülen morluk, kızarıklık ve ödemdir. Bu yan etkiler işlem sonrası ve evde kullanılan ürünler ile 3-4 gün içinde gerilemektedir.

Dolgu uygulamalarının ücretlendirmesi size yapılacak işleme, işlem yapılacak bölgenin mevcut durumuna, kullanılacak ürüne ve miktara bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizi muayene edip ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size uygun bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.