Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Sıvı Yüz Germe Dolgusu

Hacim Kaybına Dur Diyoruz!

Yüz yaşlanmasının en yaygın belirtilerinden biri, özellikle gıdı ve yanak bölgelerindeki hacim kaybından kaynaklanır. Bu hacim kaybı sıklıkla cilt sarkmasına neden olur, bu da nazolabial kıvrımın (burundan ağız köşesine kadar olan çizgiler) ve ayrıca kukla çizgilerinin (ağız köşelerinden gelen çizgiler) gelişimini hızlandırır.

Eskiden hastalar yüzlerindeki sarkmalardan kurtulmak için cerrahi yüz gerdirme ameliyatına başvururken, tıbbi ilerlemeler sayesinde artık dermal dolgu maddeleri ve Botoks ile geliştirilen yeni teknikler sayesinde Sıvı Yüz Germe, cerrahiye iyi bir alternatiftir.

Tek tek çizgileri hedeflemek yerine yüzünüzde doğru ve belirli 8 bölgeyi hedeflemek daha doğal ve genç bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Daha sofistike ve sanatsal bir yaklaşımdır.

Sıvı Yüz Germe nedir?

Oldukça popüler bir tedavi olan Sıvı Yüz Germe ile yüzde, özellikle cildin sarkabileceği ve içi boş görünebileceği yanak ve göz çevresinde erken yaşlanma görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilir.

Sıvı Yüz Germe nasıl uygulanır?

Hem dermal dolgu Maddelerini hem de botoks kırışıklık karşıtı enjeksiyonları birleştirilerek yüz nazikçe kaldırılıp yeniden şekillendirilir; burun-ağız çizgilerini, kukla çizgilerini, gıdı görünümünü, koyu gölgeleri ve çukur yanakları azaltılır.

Sıvı Yüz Germe nerelerde kullanılır?

 • Elmacık kemiklerini geliştirmek ve nazolabial kıvrımları kaldırmak için,
 • Gözlerin altında, yorgun çukurları gençleştirmek için,
 • Nazolabial kıvrım, ağız ve burun bölgelerinde görünen çizgileri düzeltmek için,
 • Ağız köşelerini kaldırmak ve ‘kızgın/üzüntü görünümü’ azaltmak için,
 • Çene, yanak ve çene bölgesindeki hacim kaybını azaltmak veya iyileştirmek için gıdı bölgesinde,
 • Yaşlanmanın neden olduğu U şekli yerine daha ince ve daha genç bir V şekli oluşturmak için çene çizgisinde,

Tüm yüzü kaldırmak ve daha pürüzsüz yanaklar oluşturmak için alt yanaklarda kullanılır.

Sıvı Yüz Germe kimler için uygundur?

Sıvı Yüz Germe, cilt gevşekliği olan minimum olan hastalar için idealdir.

Sıvı Yüz Germe ile doğal bir görünüm mümkün mü?

Uzman bir dermatolog tarafından yapılacak işlem sonuçların çok doğal görünmesini sağlayacaktır. Amaç, çok fazla dikkat çekmeden hastaların taze görünmesini sağlamaktır.

Sıvı Yüz Germe tedavisine nasıl karar verilir?

Uzman dermatolog tarafından yüz danışmanlığı ve cilt analizi sonrasında ihtiyaçlarınıza ve yüz simetrisine göre tasarlanmış bir tedavi önerilir. Göz altı bölgesini, gıdı ve ağız kıvrımlarını kaldırmak için ağırlıklı olarak orta yüz bölgesine odaklanır. Tedavi yanaklara ve şakak bölgelerine odaklanarak gözleri açabilir ve doğal bir şekil elde edilebilir. Ayrıca burun üzerindeki tümsekleri düzeltebilir ve çene ve çene çizgisi yumuşatılabilir ve yuvarlatılabilir.

Sıvı Yüz Germenin sonuçları ne zaman görülür?

Sıvı yüz germenin etkileri hemen görülür. Sonuçlar 3 ay boyunca iyileşmeye devam edecektir.

Sıvı Yüz Germede uygulama yapılan 8 nokta nedir?

8 hassas enjeksiyon alanı aşağıdaki gibi tanımlanmıştır:

 • İlk nokta, yanak ile şakak arasındaki bağlantı noktasıdır. Çok spesifik bir noktadır ve elmacık kemiğine genellikle dolgu maddesi yerleştirilmesi ile tedavi edilir.
 • İki numaralı nokta, elmacık kemiğinin ön yüzü üzerinde konumlanmış bir güzelleştirme noktasıdır, yüzün orta alanının desteklenmesine ve kaldırılmasına da yardımcı olur.
 • Üç numaralı nokta, yanak içindeki ön malar bölgesindeki bir noktadır. Bu pozisyon yırtık oluğunu desteklemeye yardımcı olur ve nazolabial kıvrımı kaldırabilir.
 • Dördüncü nokta, nazolabial kıvrımın geri kalanını kaldırmak için köpek fossalarıdır.
 • Beş numaralı nokta oral komissür için destek noktasıdır (kukla çizgileri/ağız köşeleri).
 • Altı numaralı nokta çene çizgisi boyunca oyuk olan gıdı öncesi sulkustur. Bu, çeneye daha fazla destek sağlar ve daha iyi tanımlama sağlar.
 • Yedi numaralı nokta, çene çizgisi olup bir erkek ve bir kadın arasında değişir. Bir erkekte çeneye kare bir görünüm verilirken, kadında çeneye nazik bir tanım vermek istenebilir.
 • 8 numaralı nokta, yüzeysel bir bölge olan alt yanak oyuklarıdır. Gıdının ince bir şekilde kaldırılması sağlanabilir.

Sonuç olarak, kapsamlı bir kaldırma ve gençleştirme etkisi sağlar.

Sıvı Yüz Germe sonrası nelere dikkat edilir?

En yeni yüksek kaliteli dolgu markalarının kullanılması, çoğu zaman minimum etkinin olduğu veya hiç olmadığı anlamına gelir. Az miktarda kısa süreli şişlik olacaktır ve bazen biraz morarma olabilir. Enjeksiyonların yapıldığı iğne batmaları görülebilir ve makyajla kolayca gizlenebilir.

Diğer dolgu uygulamaları hakkında bilgi almak için Dolgu sayfamıza dönünüz.

Ön görüşme randevusu almak için bizimle iletişime geçin!