Boyun Estetiği (Venüs Boynu)

Güzelliğinizi Şekillendirin, Kendiniz Gibi Kalın!

Boyun, vücudun yaşlanma belirtileri gösteren ve egzersiz veya kozmetik ile korunamayan ilk bölgedir. Boyun derisi çok hassastır, güneşe maruz kalma durumuna ve duruş veya uyku pozisyonuna bağlı olarak esnekliği azalır ve yerçekimine hızla tepki verir. Sonuç olarak, 28-30 yaşlarındaki birçok insan, boyunlarında yatay çizgilere, diğer adıyla “Venüs’ün halkalarına” eğilimli hale gelir. Bazen halkalar, kalıtsal yatkınlık nedeniyle yirmili yaşlarında daha da erken fark edilir hale gelir.

Venüs Boynu işlemi nedir?

Orta ve derin kırışıklıkları düzeltmek amacıyla uygulanan Venüs Boynu uygulamasında enjekte edilen çapraz bağlı hyaluronik asit bileşenli %2.2 Xela Rederm ile, cildi aşırı derecede susuz kalmış, cilt gevşekliği kaybı ve cilt yapısı zayıf olan kişilerde boyun ve dekoltelerde etkili sonuç alınır. Çatlaklarda veya ellerde, dizlerde ve vücudun diğer bölgelerinde de kullanılabilir. 

Venüs Boynu işlemi ne işe yarar?

Xela Rederm 2.2 iki aktif bileşeni olan hyaluronik asit (HA) HA ciltteki su dengesini geri kazandırarak cildin nemini tutar, süksinik asit başta kollajen ve elastin olmak üzere protein üretimini uyarır, serbest radikalleri nötralize eder ve hücre metabolizmasını optimize ederek hücre iyileşmesini iyileştirir. Süksinik asit ayrıca HA için bir tampon görevi görür ve onu tutmaya ve ciltte daha uzun süre taşımaya yardımcı olur. Her iki madde de insan vücudundaki dokuda doğal olarak bulunur, güvenlidir ve yaşlanma karşıtı işlemlerde etkilidir.

Cildi nemlendirmek, kollajen ve elastini uyarmak, ayrıca pigmentasyonu ve cildin dokusunu ve tonunu iyileştirmek için tercih edilir.

Venüs Boynu ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Venüs Boynu işlemi kalıcı mıdır?

Hyaluronik asit zamanla vücut tarafından doğal olarak metabolize edildiğinden geçicidir. Cildin dokusundaki değişiklikler ve tedaviyle üretilen artan kollajen ve elastin üretimi de normal yaşlanma sürecine karşı etkilidir. Sonuçlar, cilt tonlu, sağlıklı ve nem dolu görünen ilk tedaviden itibaren görülebilir ve hissedilebilir. Etkisi 6 ila 9 ay arasında devam eder ve bu noktada tekrar tedavi döngüsü önerilir.

Venüs Boynu işlemi güvenli midir?

Enjeksiyon yerlerinde şişlik, kızarıklık, kaşıntı, ağrı veya morarma görülebilir. Yan etkiler kısa zamanda kaybolur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?