Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Gummy Smile

Özgüvenle ve Rahatça Gülümseyin!

Mükemmel bir gülümsemede, dudak dişlerin hemen üstünde durmalıdır, ancak bazı insanlar orantısız diş eti dokusu nedeniyle sorunlar yaşarlar ve bu da gülümserken gösterdikleri diş etleri nedeniyle kendilerini zorlarlar.

Gummy smile, gülümserken diş etlerinin üst dişlerin üzerinde aşırı görünmesidir. Gülümserken daha fazla diş eti göstermenizin birkaç anatomik nedeni vardır. Örneğin, kısa bir üst dudak, hiperaktif bir üst dudak, küçük dişler, büyümüş diş etleri veya üst çenenin aşırı büyümesi. Çoğu durumda, sakızlı bir gülümsemenin ardındaki durum genetiktir, dolayısıyla bunu önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Gülümserken diş etinin görünmesinin nedenleri şunlar olabilir:

 • İnce üst dudaklar
 • Çıkıntılı dişler
 • Hiperaktif kaslar

Botoks enjeksiyonları, üst dudağı kontrol eden kas aktivitesini azaltmak için kullanılır. Uygulama sonucunda hastalar tüm yüz hareketlerini normal olarak koruyabilirlerken, sadece üst dudak dişlerin üzerine çıkmayacaktır.

Prosedür Nasıl Çalışır?

Botulinum toksini tıbbi tedavilerde 40 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır ve ilk olarak 1989 yılında Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından kırışıklıkların tedavisi için onaylanmıştır. Şu anda dünyanın en popüler kozmetik tedavilerinden biridir. Sinirler ve kaslar arasındaki bağlantıyı geçici olarak bloke ederek çalışır, böylece kasların rahat kalmasını sağlar. Gummy smile görünümünü azaltmak için güvenli ve etkili bir tedavi, botulinum toksininin Levator Labii Superioris Alaeque Nasi’ye (LLSAN) enjekte edilmesidir. Bu, burnun kenarı boyunca uzanan ve dudak derisinde biten, dişlerimizi göstermemizi sağlayan kastır. Botulinum toksini, LLSAN’ı gevşetmek için kullanılır. Böylece gülümsediğimizde üst dudağın yukarı kalkmasını ve diş etlerinin görünürlüğünü azaltır.

Sorunun üst dudağın ince olmasıyla ilgili olduğu durumlarda, özel dudak dolguları ile ince bir hacim eklemek bu dengesizliği giderebilir, dudakların dişlere göre çok yükseğe kayması önlenebilir.

Botoks Nerelere Uygulanır?

Botoks en fazla yüz bölgesinde uygulanır. Yüzün 1/3 üst bölgesinde; kaş arası, alın çizgileri, göz çevresinde bulunan ve kazayağı denilen çizgilere uygulama yapılır, böylece yüzde daha genç ve dinamik bir etki oluşur. Botoks ayrıca ağız çevresinde sigara içmeye bağlı oluşan kırışıklıklara, boyun ve dekolte bölgesindeki enlemesine oluşan kırışıklıklara, burun bölgesinde bulunan ve tavşan çizgileri denilen kırışıklıklara uygulanır.

Botoks uygulamalarının tamamını aşağıda bulabilirsiniz:

 • Kaş arası kırışıklıkları
 • Alın kırışıklıkları
 • Kaz ayakları
 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Kaş kaldırma
 • Burun kaldırma
 • Dudak çizgileri
 • Boyun ve dekolte bölgesi çizgileri
 • Yüz şekillendirme
 • Terleme tedavisi
 • Migren tedavisi

Botoks Uygulamasından ne Gibi Sonuçlar Beklemelisiniz?

Tedaviden sonra 2 veya 3 gün içinde üst dudağın yükselmesinin giderek azalacağı bir iyileşme beklenir. Tam sonuç, tedaviden 2 hafta sonra elde edilir. Tedavinin başarısının değerlendirilebileceği ve gerekirse kişisel tedavi planınızda ayarlamaların yapılabileceği 2-3 haftalık bir gözden geçirme randevusuna davet edilebilirsiniz.

Botoks Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilir?

Ağız kaslarınızı birkaç saat aktif tutmanız ve aşırı sıcak veya soğuktan kaçınmanız, yoğun egzersizlerden, 4-6 saat uzanmaktan veya eğilmekten kaçınmanız tavsiye edilir.

Sonuçlar Ne Kadar Sürer?

Sonuçlar 3-4 ay sürme eğilimindedir. 3 aydan kısa aralıklarla sık tedavi tavsiye edilmez.

Diğer botoks uygulamaları için Botoks sayfasına dönünüz.

Ön görüşme randevusu almak için bizimle iletişime geçin!