Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi ile Cildinizi Yenileyin!

Yüz mezoterapisi cildi yenileyen, ciltteki ince kırışıklıklara ve sarkmalara karşı uygulanan doğal ve etkili bir yöntemdir.

Yüz mezoterapisi nedir?

Yüz mezoterapisinde cildin ihtiyacı olan hyaluronik asit, antioksidan, vitamin, mineral ve amino asitler cilt içine ve altına çok ince ve kısa uçlu iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.
Mezoterapi ile uygulama bölgesi ilaçlardan direk ve kısa sürede faydalanır. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda kullanıldığı için yan etki olasılığı da azalır.

Yüz mezoterapisi nasıl uygulanır?

Uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülür. Uygulama yapılacak cildin ve bölgenin ihtiyacına göre hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle deri içine verilir.

Yüz mezoterapisi hangi durumlarda uygulanır?

  • Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkmalarda
  • Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilt yapısında
  • Yüzün yorgun görünümünü gidermek için
  • Göz çevresi torbalanması, morluk ve kırışıklıklarında
  • Cildin yaşlanmasını engellemek ve sağlıklı cilt yapısını korumak için
  • Sigara içenlerde cilt hasarını engelleme ve tedavi etmek için
  • Ciltte güneşe bağlı hasarı düzeltmek
  • Leke tedavilerine destek amaçlı
  • Sivilce izi, yara ve yanık izlerinde diğer tedavilerle kombine
  • Cilt çatlak tedavisinde kullanılır.

Yüz Mezoterapisi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti ve kalitesi artar, cilt daha sıkı görünür. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Yüz mezoterapisi başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra ciltte yenilenme devam eder.

Yüz mezoterapisi hamilelere, emziren annelere yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış, esnekliğini yitirmiş ciltte ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.

Yüz mezoterapisinden sonra hafif kızarıklık ve morluklar olabilir. Makyajla kapatılabilir.

Uygulama fiyatları size yapılacak seans sayısına, cildinizin ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizinle konuşup ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size uygun bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.

Yüz mezoterapisinin dışında saç mezoterapisi de yer almaktadır.

Ön görüşme randevusu almak için bizimle iletişime geçin!