Edit Content

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Yüz İnceltme Botoksu

Daha İnce, Daha Belirgin Bir Yüz, Sadece Birkaç Botoks Enjeksiyonu Uzağınızda Olabilir!

Botoks, kırışıklıkları yumuşatmanın yanı sıra yüzü inceltmek ve kontürlemek için de kullanılır. Doktorlar bunu çenenin arkasındaki masseter kaslarını hedefleyerek başarır. Masseter kasları, çenenizin açısına bağlı olan ve yiyecekleri çiğneme ile ilgili tüm hareketleri kontrol eden kaslardır. Diş gıcırdatma ya da genetik yapi nedeniyle masseter kasları aşırı gelişmiş ve daha belirgin hale gelir, bu da alt yüzün şeklinin değişmesine ve o güçlü “kare çeneli” görünümüne neden olur. Bu kaslar yüze kare şekli veren kaslardır. Bu işleme masseter redüksiyonu denir. Masseter redüksiyonu ile 5 ila 10 kiloluk bir kilo kaybı görünümü verdiğine inanılmaktadır.

İnce ve daha feminen bir çene hattı oluşturmak için büyük masseter kaslarına nörotoksin botulinum tip A enjeksiyonu uygulanır.

Prosedür Nasıl Çalışır?

Küçük dozlarda botulinum toksini doğrudan yüzün her iki tarafındaki masseter kaslarına enjekte edilir ve kasların içinde birden çok noktaya yayılır. Bu, kasların gevşemesine yardımcı olur, gıcırdamayı ve masseters hipertrofisini azaltır. Çoğu hasta, botulinum toksini tedavisinin bir sonucu olarak yüz ve çenede incelme bildirirken, çiğneme ve yüz ifadeleri gibi istemli hareketler işlemden etkilenmez.

Prosedür, çok az ağrı veya hiç ağrı ve nekahat donemi olmadan son derece etkilidir. Yüz zayıflama ve çene küçültme etkisi 2 ile 8 hafta arasında herhangi bir zamanda görülür.

Sonuçlar

Masseter kaslarını gevşetmek için botulinum toksini kullanmak, bruksizmin hem nörojenik hem de kas bileşenlerini çok az kesinti ve minimum yan etki ile tedavi etmenin güvenli ve etkili bir yoludur.

Enjeksiyonlar batma hissi verebilir ve tamamlanması yaklaşık 5 dakika sürer, ardından normal aktivitelerinize dönebilirsiniz. Botulinum toksininin enjeksiyon bölgesinden uzağa yayılmasıyla ilgili yan etkiler çok nadiren bildirilmiştir.

Diğer botoks uygulamaları için Botoks sayfasına dönünüz.

Ön görüşme randevusu almak için bizimle iletişime geçin!