Sıkça Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu Eriyince Ne Olur?

Dudağa enjekte edilen bu dolgu maddeleri zaman içerisinde tamamen erir ve dudaklar eski halini alır. Geçici dudak dolgusu eriyince dudaklar eski görünümlerine döner.

Dudak Dolgusu His Kaybı Yapar Mı?

Dolgu maddeleri kendi içlerinde de lokal anestezi etkisine sahip maddeler içeriyorlar bu yüzden dudakta uyuşukluk ve hissizlik kaybı yapabiliyor. Dudaktaki uyuşukluk ve hissizlik maksimum bir-iki saat sürüyor. Bunun dışında dudak dolgusu yaptıran kişilerin dudaklarında hissizlik gibi bir sorun yaşanmıyor.

Dudak Dolgusu Tam Olarak Ne Zaman Oturur?

Dudak dolgusunun sonucu işlem yapıldığı anda hemen fark edilebilir. İşlemin sonrasında kişiyi en fazla rahatsız  eden durum dudakta oluşan şişlik ve ödemdir. Bu durum beklenen bir yan etkidir ve 2-3 günde geçer ve 7-10 gün içinde dudak şekli oturur.

Dudak Dolgusu Sonrası Ne Yapılmamalıdır?

Dolgu uygulaması sonrası 1-2 saat süreyle dik pozisyonda kalınmalı, 24 saat süresince zorlayıcı egzersizlerden kaçınılmalıdır. Dolgu işleminin yapıldığı gün spor yapılmamalıdırDolgu işlemi yapıldığı gün cilt bakımı yapılmamalı, en erken 1 hafta sonra yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu Yapıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dudak dolgusu sonrasındaki ilk 1-2 saat içinde dudaklar çok fazla büzülmemelidir. İlk 24 saat içinde makyaj yapılmamalıdır. İlk 3 gün boyunca, yumuşak diyet önerilir. İlk 3 gün boyunca, dudaklarınızı sıcak veya soğuk bir maddeyle temas ettirmeyiniz.

Natural Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusududak yapısını şekillendirmek, dudaklara hacim kazandırmak amacıyla yapılan, dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesidir. Estetik bir müdahale olan bu işlemde kullanılan dolgu maddesi ise cilde hacim kazandırmasıyla bilinen hyalüronik asittir.