PRP Uygulamaları

Kendinizden Gelen Gençlik, PRP!

PRP cilt gençleştirme ve kırışıklıkları azaltmak, deriye esneklik ve parlaklık kazandırmak, sivilce, ameliyat, çatlak gibi her turlu yara izini azaltmak ve sac dökülmesini durdurmak için yapılan etkili bir uygulamadır.

PRP nedir?

PRP (platelet rich plasma), çok sayıda büyüme faktörlerini yapısında barındıran trombosit dediğimiz kan bileşenlerinden zengin plazma uygulamasına verilen isimdir. PRP ile vücudun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını taklit ederek, cildin yeniden yapılanması ve gençleştirilmesi amaçlanır.

PRP uygulaması nasıl yapılır?

Bu yöntemde kişinin kendisinden alınan az miktardaki kan, özel bir tüp içine konulduktan sonra santrifüj edilir ve büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan elemanları ayrıştırılarak, yine ayni kişide etkinin istenildiği bölgeye enjekte edilir.

PRP hangi alanlarda uygulanır?

Estetik dermatolojide yüz, boyun, dekolte ve el gibi vücut bölgelerinde; deride kırışıklıkların düzelmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak, iyileşmesi uzun süren yara ve çatlak gibi deri bütünlüğünün zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak için yapılır. Ayrıca saç dökülmesinin engellenmesi ve saçların daha güçlü ve canlı çıkmasını sağlamak için başarıyla uygulanmaktadır.

PRP Uygulaması ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Ortalama kaç seans yapılması gerekir?

Etkili bir uygulama için 2-4 hafta ara ile 3-6 seanstan oluşan bir kür uygulamak gerekir.

PRP’nin yan etkisi var mıdır?

 Bu yöntem kişinin kendi kanından steril ortamda elde edildiği için enfeksiyon ve alerji riski barındırmayan güvenilir bir uygulamadır.

PRP uygulaması ağrılı mıdır?

 Uygulama öncesinde topikal sürülen anestezik kremlerle ağrı hissi en aza indirgenebilmektedir.

PRP kimlere yapılamaz?

 Trombosit sayısı yetersiz olan hastalarda, kanser hastalarında ve aktif enfeksiyonu olan hastalarda yapılamamaktadır.

PRP uygulamasının diğer uygulamalara üstünlüğü Nedir?

 Uzun etkili ve güvenli bir uygulamadır. Trombositlerden salgılanan büyüme faktörleri sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.

PRP uygulamasının fiyatı ne kadardır?

Uygulama fiyatları size yapılacak seans sayısına, cildinizin ihtiyacına bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizinle konuşup ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size uygun bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?