Kök Hücre Tedavisi

Kendi Hücrelerimiz ile Zamanın Etkilerini Tersine Çevirmek Mümkün!

Kök hücre uygulaması, kişinin kendi hücrelerinden üretilen doğal bir tedavi yöntemidir.

Kök hücre nedir?

Ciltte bulunan fibroblast adı verilen hücreler kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit yapımından sorumludurlar. Bu maddeler cildin daha sıkı, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Fibroblast adı verilen hücrelerin laboratuvar ortamında çoğaltılarak yine aynı kişiye uygulanması ile kırışıklarda düzelme, sarkmada azalma ve izlerde hafifleme görülür.

Kök hücre yönteminin kullanım alanları nelerdir?

  • Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklıkların azaltılması
  • Çene ve boyun bölgesinde gözlenen sarkmalar
  • Akne ve suçiçeği sonrası kalan izlerin iyileştirilmesi
  • Güneş hasarı ve sigara gibi çevresel etmenler nedeniyle canlılığını yitirmiş, mat ve gözenekli görüntünün iyileştirilmesi
  • Yanık ve cerrahi izlerinin tedavisi

Kök Hücre Yöntemi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Kök hücre nasıl elde edilir ve yapılır?

Kulak arkasından punch denilen özel bir aletle 3-4 cm’lik çok küçük bir cilt alanı çıkarılır. Alınan cilt parçası ve kanı özel taşıma kaplarında ve steril bir ortamda fibroblast kültürü yapan özel laboratuvara yollanır. Laboratuvarda 3-6 hafta sonra sayısı 60 ile 120 milyona çıkan fibroblastlar istenilen deri bölgesine küçük iğnelerle 2-3 seansta uygulanır.

Kök hücre tedavisinin avantajları nelerdir?

 Kişinin kendi hücrelerinden elde edildiği ve yabancı madde içermediği için alerji riski taşımaz. Onarıcı etkisi pek çok yönteme göre daha belirgindir. Etki süresi ortalama 2 ile 3 yıldır.

Kök hücre tedavisinden sonra yan etki görülür mü?

 Uygulama sonunda hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir, ancak bu etkiler 1-2 günde geçer. Ayrıca kök hücre uygulaması cilde küçük iğnelerle yapıldığı için kısa süren küçük morluklar oluşabilir.

Kök hücre tedavisinin fiyatı nedir?

Kök hücre tedavisinin ücretlendirmesi size yapılacak işleme, işlem yapılacak bölgenin mevcut durumuna, kullanılacak ürüne ve miktara bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizi muayene edip ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size uygun bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?