Dudak Dolgusu

Dolgun ve Çekici Dudaklar ile Aynada Kendinize Gülümseyin!

Yüz şeklinin ve güzelliğinin önemli unsurlarından biri dudaklar. Belki yapısal olarak ince dudaklara sahipsiniz, belki de zamanla dudaklarınızda hacim kaybı, dudak köşelerinde aşağıya doğru sarkma, mimik ve sigara kullanımı ile dudak çevresinde kırışıklıklarınız oluşmaya başladı. Dudaklarınıza yapılacak basit işlemlerle bu gidişatı durdurabiliriz.

Dudak dolgusu hangi estetik durumlarda kullanılır?

Dudak dolgusu için sıklıkla hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılır. Bu dolgu maddesi dudak dokusu ile uyumludur ve doğal bir görünüm elde etmeyi sağlar. Dudak şeklinin belirginleştirilmesi, hacminin artırılması, kırışıklıkların ve zamanla oluşan ince çizgilerin giderilmesi, asimetrilerin düzeltilmesi için rahatlıkla kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

İşlemden 15-20 dakika önce ağrıya karşı topikal anestezik kremler sürülür. Kişinin isteği ve beklentisi doğrultusunda, hastanın yüzü için ideal ve doğal olacak dudak dolgu uygulaması yapılır. İşlem sırasında şişlik ve morlukları önlemek için soğuk kompres uygulanır.

Dudak dolgusu sonrasında neler yapılmalıdır?

İşlem sonrasında birkaç gün boyunca dudakları çok yoğun kullanmamak ve sıcaktan korumak gerekir. Takip eden birkaç saat boyunca bir şeyler yiyip içilmemelidir. İşlemden sonra aralıklı olarak soğuk kompres uygulamak faydalı olacaktır.

Uygulama sonrasında ödem ve şişlik olur mu?

Dudak dolgusu uygulamasında küçük morluk ve ödem oluşabilir. Bunu engellemek için işlem sonrasında soğuk kompres yapılır. Oluşan ödem ve morluk birkaç gün içerisinde geçer.

Dudak dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Dudaklar çok hareketli organlar olduğu ve sıcak-soğuk ile direk teması olduğundan dolgu maddeleri yüzün diğer bölgelerine uygulanan dolgulardan daha hızlı emilir. Dudaklara uygulanan hyaluronik asit dolgu maddelerinin kalıcılığı ortalama 4-6 aydır. Bu sure art arda yapılacak uygulamalar ile uzatılabilir.

Dudak dolgu uygulamasının fiyatı nedir?

Dolgu uygulamalarının ücretlendirmesi size yapılacak işleme, işlem yapılacak bölgenin mevcut durumuna, kullanılacak ürüne ve miktara bağlı olarak değişmektedir. Doktorumuz sizi muayene edip ihtiyacınızı daha detaylı anladıktan sonra size uygun bir fiyat bilgisi sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?